Avalehele

REISIKIRJAD

Reisi Adrenaliin 2007
Reisi Adrenaliin 2008 kevad
Reisikirjad

RAFTING NIILUSEL - MIDAGI ELUKUTSELISTELE ADRENALIINIKUTELE

Tekst/ Janika Vaikjärv


Niiluse jõe läte on olnud müsteeriumi ja seikluste sümboliks juba aastatuhandeid. Müsteeriumi lahendas 1860ndatel John Hanning Speke, kuid seiklused on jäänud. Paadisõit Niiluse jõe esimesel 30-l kiire vooluga kilomeetril on üks katsumusterohkemaid, vapustavamaid ja põnevamaid kärestikulaskumisi maailmas.

Ugandas tegutsev Nalubale Rafting korraldab Niilusel eri pikkusega raftingumatku: poolepäevastest tegevusrohketest retkedest mitmepäevaste väljasõitudeni välja. Seiklused, jalustrabav loodus, telkimine põõsastikes ja aktiivne tegevus on segunenud täiuslikult tasakaalustatud matkakokteiliks. Pakutakse ka vastavalt klientide soovidele koostatud matkaprogramme neile, kelle tõeliseks kireks on eksklusiivne rafting kärestikulisel jõel, looduses ööbimine ning tutvumine kohaliku looma- ja linnuriigiga.

Kirg viis ärini
Nalubale Raftingu asutasid eelmise aasta juunis kaks sõpra, kellele kärestikel raftimine oli suurimaks kireks. Ian on töötanud enam kui kaheksa aastat elukutselise raftingugiidina ja omab laialdast rahvusvahelist raftingu ja jõelauasõidu kogemust nii Zimbabwest, Ugandast kui ka Šotimaalt. Thomas on Niiluse lätetel raftinud pea sada korda, olles ühtlasi üks väheseid, kes võib öelda, et on raftinud Niiluse hirmuärataval 80-kilomeetrisel lõigul, mis jääb Karuma ja Murchisoni jugade vahele. Nalubale Raftinguga paadimatkale minnes on üsna tõenäoline, et puutute kokku kas ühe või mõlema firmaomanikuga – nad lihtsalt ei suuda jõest eemal püsida. Nende ärifilosoofia on lihtne: “Meie kliendid peavad tundma ennast turvaliselt, veetma mõnusalt aega ja nautima meie matkadel iga hetke sama palju kui meie ise.”
Kõik pakutavad matkad sisaldavad transfeere Kampalast ja sinna tagasi, rohkelt tasuta õlut ja karastusjooke, maitsvaid koduseid sööke, meelelahutust, aktiivset tegevust ja suurepäraseid vaateid imelisele jõeäärsele maastikule. Broneerides terve päeva kestva või mitmepäevase matka, saad lisaks tasuta ööbimise Blue Mango hostelis Kampalas.


Jõeteraapia (terve päev)
Terve päeva kestva matka käigus külastatakse nelja viienda kategooria kärestikku. Päeva viimaseks kärestikuks on The Bad Place (soovi korral) – üks kõige hirmuäratavamaid viienda kategooria kärestikke, kus korraldatakse kommertsalustel matku. Enne Kampalasse naasmist lõpetakse päev ehedas nalubale stiilis – isuäratav grill, külm õlu ja päeval tehtud fotode vaatamine. Kampalasse tagasi jõutakse tavaliselt päikeseloojanguks ning tundub, nagu oleks puhkus kestnud terve nädala – just nii, nagu arst käskis!

Nalubale ekstreem (terve päev)
See terve päeva kestev matk sisaldab viit viienda kategooria kärestikku, millest vaid kaht opereerib Nalubale Rafting. Ettevõtmine pole kergete killast ega mõeldud nõrganärvilistele. Ees ootavad nii vaimsed kui ka füüsilised katsumused – sukeldutakse ju pea ees Niiluse kõige suurematesse ja nõudlikemaisse kärestikesse. Sellel lõigul sõitmiseks on nõutav eelnev viienda kategooria kärestikel sõitmise kogemus. Tulenevalt kärestike raskusastmest on matkal kaasas täiendavalt ohutuse eest vastutavad töötajad, kelle ainsaks ülesandeks on iga rafti saatmine. Kas olete selleks piisavalt vastupidav?

Adrenaliinisüst (pool päeva)
Neile, kel vähem aega, pakutakse aktiivse tagevusega täidetud matka, mis sisaldab lummavaid viienda kategooria kärestikke Big Brother ja Total Gunga.

Täielik rahu (kaks päeva)
Kui tohutud lained ja suured kärestikud ei ole just päris see, mis teid huvitab, siis võite ette võtta ka rahuliku teekonna, mis algab tammi alt ja viib Bujagali joale. See osa Niilusest sobib ideaalselt lõõgastavaks hommikuseks või pealelõunaseks väljasõiduks. Piisavalt on aega ujumiseks, kauni looduse nautimiseks, fotografeerimiseks, lobisemiseks ja niisama tšillimiseks.

Hüdromaania (kaks päeva)
See ei ole tavaline raftingumatk. Tegemist on kahe päevaga, mis on täidetud suurepärase raftingu ja telkimisega maalilisel Itanda joal. Teil avaneb võimalus laskuda kaks korda Bad Place`lt ja katta kokku 45 km võimsast Niilusest. Mis saaks olla parem kui istuda külma jooki nautides jõekaldal, samal ajal kui päike loojub teid ümbritsevate mägede taha. Teisel päeval kaetav osa jõest sisaldab Vengeance, Hair of the Dog, Kulu Shaker ja Nile Special kärestikke ning legendaarset Malalu surfilainet. Siia lisandub alati kaks tasuta ööd Blue Mangos – üks enne ja teine pärast matka.

Hüdromaania eri (kaks ja pool päeva)
Arvasite, et miski ei suuda Hüdromaaniat üle trumbata, kuid ka sellega on hakkama saadud! Hüdromaania eri sisaldab kõike sedasama, mida kahepäevane matk, kuid sellele lisandub öö üksikul saarel, mille läheduses asub surfamiseks suurepäraselt sobiv Malalu kärestik. Pakett sisaldab kaht aktiivset tegevust täis päeva jõel, ööbimist ja erakordset surfielamust. Lisaks on kogu selle aja vältel saadaval piisavalt külma õlut.
Kontaktandmed